Polacy dziś chętnie podróżują

Warto popatrzeć na statystykę. Jeśli dobrze się przyjrzymy to okaże się, że na samym początku roku 2008 zwiększyła się liczba zagranicznych wojaży. Oczywiście nie am w tym nic dziwnego dzisiaj Polacy nie podróżują tylko i wyłącznie w celach turystycznych, ale także i biznesowych. Turystyka zwiększyła się w następnych o ponad połowę.

a22

Skąd ta zmiana

Zmiany te polegają na tym, że Polacy sięgają coraz częściej po biura podróży. Popularnym miejscem, do którego najczęściej chcemy się udawać są kraje egzotyczne i Europa Zachodnia. To właśnie tam tez mamy najwięcej atrakcji do zwiedzenia i właśnie takie miejsca są dla nas dziś kluczowe. Nie wszystkich polaków stać jednak na takie kosztowne wycieczki, jeśli ich nie stać to wówczas możemy wybrać zawsze niskobudżetowe wycieczki w, które nie musimy wkładać aż tylu funduszy. Jeśli wybieramy się na wakacje za granicą to trzeba pamiętać, że wycieczki tego typu mogą być tańsze niż propozycje cenowe w najważniejszych kurortach w Polsce. Nie wszyscy jednak chcą płacić więcej i myśleć o tym jaka będzie pogoda. Polska znajduje się przecież w klimacie umiarkowanym, gdzie klimat może być bardzo zróżnicowany. Jeśli szukamy, więc jakiegoś kraju zza granicą i szybkiego dostępu do niego, to najlepiej jest wybrać tanie loty. Obecnie większość lotnisk oferuje tanie połączenia i dlatego też dobrze jest wybrać właśnie takie rozwiązanie.

Jak podróżują Polacy

Jak się okazuje z ankiety większość z nas odpowiada, że najchętniej podróżujemy w parach. Single to jedynie 6% ludzi, którzy podróżują sami. Gdzie lubimy wypoczywać na pierwszym miejscu znajduje się Hiszpania, a potem Cypr i inne kraje tropikalne. Jeśli korzystamy z tanich połączeń, to wówczas możemy jechać między innymi do Chorwacji. Miejsce to wyróżnia się przede wszystkim krystalicznym morzem, a także atrakcjami, które faktycznie wyróżniają się czystymi plażami. Chorwacja to także miejsca, gdzie możemy swobodnie nurkować . Jeśli brakuje nam pieniędzy, to przed wyjazdem zawsze możemy wziąć tani kredyt, który pozwoli nam się bawić na całego.

7 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *