Co nam oferuje Białka Tatrzańska?

Co nas ciągnie do tej małej, górskiej wioski, jaką jest Białka Tatrzańska? Co wywołuje, iż co rok kalendarzowy wracamy tu, pełni optymizmu, wesołości, zmęczeni ziemską tułaczką? Specyfika, aura panująca w miejscowości, ludność?

Jesteśmy utrudzeni całorocznym tyraniem, pragniemy uciec od codziennych problemów, kochamy narciarstwo, lubimy górali, popularyzujemy zdrowy trend życia spacerując po górach bądź po prostu wdychając czyste, wyżynne powietrze. Nieważne co nami kieruje, Białka Tatrzańska to doskonałe miejsce spokoju, zimą, jak także latem. Miejscowość ta, to góralska wieś znajdująca się w Karpatach Wewnętrznych nad rzeką Białką, która jest dopływem Dunajca. Białka Tatrzańska leży w dolinie tej rzeki, na wysokości od 600 do 800 m n.p.m. Układ powierzchni jest jednym z kluczowych czynników powodujących małe temperatury zimą. Znamienną cechą dla tego obrębu jest występowanie tzw. wiatru „halnego”, ciepłego, suchego oraz niezmiernie przenikliwego wiatru – fenowego. Sprawia on obfite ocieplenie, występuje przede wszystkim wiosną i jesienią. Obecnie BIAŁKA TATRZAŃSKA poza atrakcyjnym miejscem, posiada doskonałą ofertę wypoczynkową. Występuje w niej powyżej 500 domów gotowych na przyjęcie gości: kwater osobistych, domów oraz ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów itd. Jedną z podstawowych atrakcji są wyciągi narciarskie, jest ich tu ponad 20, w tym 7 krzesełkowych.

00 10

Wszystkie wyciągi są bez zarzutu przygotowane, sztucznie naśnieżane, zbijane ratrakiem, oświetlone, w sąsiedztwie znajduje się bufet czy karczma, wszystkie posiadają wielkie parkingi. 

23 myśli do „Co nam oferuje Białka Tatrzańska?”

  1. Witam, myślę, że widziałem cię odwiedził mojego bloga, więc przyszedł do „odwdzięczyć”. Ja próbuje znaleźć rzeczy do zwiększenia moją stronę! Przypuszczam, że jest ok, aby korzystać z niektórych pomysłów !!

  2. Uwielbiam witryny-bardzo łatwy przyjemny i wiele do zobaczenia! Mam dokładnie korzystających bloga. Ja też jestem początkujący blog blogger, ale wciąż jestem nowy na całą sprawę. Czy macie jakieś punkty bloga pisarzy po raz pierwszy I tak naprawdę to doceniam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *