Wycieczka szkolna do Londynu

Jak powinna wyglądać idealna wycieczka szkolna do Londynu? Planując taki wyjazd warto choć przez chwilę zastanowić się, jakie potrzeby są związane z tego typu przedsięwzięciem. Cel językowy nie podlega oczywiście dyskusji. Sam pobyt w Londynie jednak jest często pierwszym pobytem zagranicznym dla młodych ludzi, warto więc, by uwzględniał w równym stopniu aspekty turystyczne i kulturowe.

Idealna wycieczka szkolna do Londynu łączy takie elementy jak: edukacja, kultura, zwiedzanie. Przeglądając więc oferty poszczególnych biur podróży, należy zwrócić uwagę, by jej program uwzględniał każdy z tych elementów.

Jeśli wiec wybieramy zakwaterowanie to wycieczka szkolna do Londynu powinna wybierać noclegi u brytyjskich rodzin, gdzie w małych grupach młodzież ma okazję podejrzeć nieco angielski styl życia. Dotyczy to nie tylko języka, ale i spożywanych posiłków, sposobu spędzania wolnego czasu, rozmów poruszanych przy stole.

115a

Wyjścia do miasta, muzeów, rozmowy z nowo poznanymi ludźmi to bardzo naturalna i dająca dużo satysfakcji lekcja angielskiego. Ćwiczenia językowe są wykonywanie pod nadzorem nauczyciela i pilota i dotyczą zawsze zwiedzanych obiektów. Taka praktyka angielskiego odbywa się bezboleśnie a nawet z aprobatą i z dużym zaangażowaniem uczestników. Bo czy barierę przed mówieniem łatwiej pokonać w szkolnej ławce w Polsce, czy podczas wycieczki szkolnej do Londynu, gdzie korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego widać gołym okiem, gdy np.: trzeba samodzielnie wybrać i kupić upominki dla rodziny?

Wycieczka szkolna do Londynu powinna więc proponować młodzieży również zwiedzanie. Żelaznym punktem programu turystycznego w stolicy Wielkiej Brytanii jest chociażby wizyta w Muzeum Figur Woskowych, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jame’s Park. Warte odwiedzenia są również Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Victorii i Alberta i Katedra Św. Pawła.

Tak zorganizowana wycieczka szkolna do Londynu gwarantuje, że wyjazd nie będzie stratą pieniędzy, przyniesie wymierne korzyści edukacyjne i całą masę niezapomnianych wrażeń i wspomnień, do których chętnie wraca się po latach.